בריאות ורפואה במוח אחד – חלק ראשון

מאת: יוסי גולד
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

במאמרי הקודם פרטתי כיצד שיטת הטיפול “מוח אחד” אינה מתעסקת באופן ישיר בתוצאה- כלומר בסימפטום הנגלה לעין, אלא, בגורמים העמוקים, הרגשיים שהביאו תוצאה זו. לגבי מחלות ובעיות בריאות עובדים בשיטה על פי אותו עיקרון. על פי מוח אחד המשמעות של חולי או בעיות בריאות שהן תוצאה הנובעת מגורמים רגשיים הנמצאים במעמקי הנפש ובמעמקי התת מודע, ועדיין לא נתנו מענה לבעיות אלו ולכן פורצת המחלה.

בספר קהלת נכתב “אשר עשה האלוקים את האדם ישר והמה בקשו חשבונות רבים” (קהלת ז’ כ”ט) פסוק זה מדבר על האדם שמטבע בריאתו- יצירתו הוא נברא ישר עם עצמו ושלם עם מקומו, אך החיים מזיזים אותו מעמדה זו והוא מביא על עצמו חיים סבוכים, מפותלים ומורכבים. במקומות הללו האדם מאבד את יושרו ואושרו את שלומו ואת שלמותו. מקומות נפתלים אלו הם גורמי העומק למחלות ובעיות בריאות. הגוף הפיזי נותן ביטוי לקושי הרגשי הנחבא והנסתר.

בברומטר ההתנהגותי שאיתו אנו עובדים יש שלוש רמות הרמה הפשוטה הידועה- “מודע” מייצגת לנו את הידוע לנו וקשורה להווה. רמת “תת מודע” מייצגת לנו את שהחבאנו ומנענו מעצמנו ומהסביבה וקשורה לגיל ההתבגרות. רמת ה”גוף” העמוקה ביותר מייצגת את הלא פתור במודע ובתת מודע ורואים את זה ברמת הגוף- המחלות והקשים הבריאותיים שאחרי שנים של הדחקה ושמירת הקושי בבטן בלי לפתור אותו יתבטא בתור מחלה מאתגרת ככל שהקושי קשה יותר..

קשיים וחסימות רגשיות הם הם הפיתולים עליהם דיברנו. אלו גורמים להחלשת המערכת החיסונית וכתוצאה מכך לפגיעות פיזית. המחלה התוקפת את האדם נגרמת מאותה פגיעות פיזית. כמובן האזור שיפגע הוא אותו אזור שחלש מבחינה אנרגטית.

בקורס מוח אחד מתקדם קורס- 4 כתוב “הסמכויות הרפואיות מכירות בכך שלפחות 70% מהכאבים אין כל סיבה קלינית ברורה. כאשר הסיבה לכאב אינה קלינית היא ברוב המקרים מנטאלית- רגשית. ההתייחסות לכאב כאל איתות, מסייעת לטפל בו ביעילות…” הסיבות העיקריות לכאב תמצאנה בדרך כלל ברגשותינו ובעמדותינו המנטאליות.

המערכת החיסונית

בגוף ישנה מערכת חיסונית משוכללת ביותר המכילה מרכיבים שונים כגון: מערכת הלימפה, כדוריות דם לבנות בלוטות באזורי גוף שונים בלוטת התימוס ועוד. המחקר הרפואי יודע לתאר כיצד כל חלק וחלק פועל בתוך המערכת החיסונית על מנת למגר כל אויב.

במצב הטבעי, הראשוני, נטול החסימות “הישר” המערכת החיסונית פועלת באופן שלם ומקיף ונותנת לגוף הגנה ומענה לכל הבעיות המגיעות מהגוף ומהחוץ (חיידקים, וירוסים, שפעת, קורונה, קוצים גופים סרטניים וכל מה ששונה גנטית מהמערכת הקבועה שלנו, כולל איברים מושתלים). זהו המצב הבריא הטבעי הראשוני של האדם.

אך האדם גדל והעולם מסביבו מורכב, לא אחת הוא נתקל בקושי או עומד מול מצב סבוך. הקשיים והמורכבות הם חלק מההתמודדות האנושית. מצבים אלו מעמידים במבחן את המערכת החיסונית. במצבים אלו של התמודדות נדרש האדם לתמוך ולחזק את המערכת החיסונית. מערכת החיסונית של האדם שהוא שמח וטוב לו עובדת פי שש ממצב רגיל ושהאדם עצוב ובקושי רב חי את חייו, היא עובדת בשישית מהמצב הרגיל כלומר ההבדל הוא עצום.

הקשר בין הסימפטום הרפואי למצב רגשי

ברפואה הקונבנציונלית יודעים טוב לאתר את הסימפטום ולטפל בתרופות, ניתוחים, צינטורים ועוד. ברפואה המשלימה שלא שוללת, לפחות לשיטתי, את הרפואה הרגילה אלא מסתכלת לעומק מה קרה לאדם, עם איזה קונפליקט הוא מתמודד שגרם למחלה ואיך אפשר לפתור את הקונפליקט על מנת שהגוף/ מיינד/ רוח יוכלו לטפל בבעיה ושהיא לא תחזור. (זה לא במקום הטיפול הרפואי שלפעמים הוא הכרחי) לפי התפיסה המקובלת עוד מתקופת הגמרא היבטים רגשיים שונים מביאים מחלות שונות, לואיז ל. היי פיתחה את זה ומביאה בספרה “רפא את גופך” (אור עם 1995)

הסבר קצר אם לאדם יש בעיה בתקשורת שמתבטאת בגרון (הגרון הוא המתווך בין המוח למילה הנאמרת) של חוסר בהבעה רגשית או עודף בהבעה רגשית בגרון יהיה אנרגיה לא מאוזנת חוסר או עודף אנרגיה וכשיגיע חיידק או וירוס לגרון יהיה לו קשה להתמודד מול האוייב והתוצאה היא כאב גרון. אוזניים קשורות למה שרצינו לשמוע ולא שמענו כגון מילים טובות וחיזוקים, או מה ששמענו ולא רצינו לשמוע כגון כעסים מתחים ויכוחים ומלחמות.

במידה והמצב, הקונפליקט לא נפתר גם עם הדלקת גרון עברה המצב ישוב לקדמותו בפעם הבאה.

קונפליקט

קונפליקט הוא נושא לא סגור מהעבר הרחוק שבא לידי ביטוי בגוף. ומטריד כל הזמן. אדם שעבר פגיעה מינית יכול לסחוב את הקונפליקט לאורך שנים וישפיע עליו על כל המערכת והמערכת הזוגית. סיפר לי פעם מטופל שכל חורף תמיד קר לו והוא לא מצליח להתחמם אף פעם. שאלתי אותו “איזה קונפליקט הוא סוחב שקשור לחורף וקור”. סיפרה לי פעם בחורה שהיה לה סרטן על הסרטן ומשמעותו שאלתי אותה “איזה קונפליקט את סוחבת שקשור להנקה, הענקה, ילדים ולשים גבולות”. עד שלא נשחרר את הקונפליקט לא נוכל להגיע לריפוי אמיתי בכדי שזה לא יטריד ויחזור המצב.

חיזוק המערכת החיסונית

כיום מראים מחקרים ושיטות טיפול שונות כי חיזוק המערכת החיסונית לא מתבצע דווקא על ידי חומר או תרופה אלא בעיקר על ידי אמצעים רגשיים כגון: תפילה, אמונה, רצון, צחוק, הנאה, רגיעה, מדיטציה, תרומה לזולת וכיוצא בזה חיזוקים רגשיים. משמע מכך שמצב רגשי משפיע ישירות על המצב הבריאותי- פיזי. שחרור מתח, חסימות רגשיות ואנרגטיות, כעסים, מתחים ושחרור דפוסי התנהגות יחזק באופן ישיר את המערכת החיסונית של הגוף ומכאן הגוף הפיזי יתחזק ויבריא.

שיטת מוח אחד אינה שוללת את הסמכות הרפואית והשימוש בתרופות ובטיפולים קונבנציונאליים לריפוי. היא כן פועלת לשחרור חסימות ולחיזוק המערכת החיסונית בדרכים שונות בכך אנו מתמודדים עם בעיות בריאות באופן יסודי, ואף נותנת לגוף את האפשרות למניעת הישנות הבעיה בעתיד. על דרכי הטיפול ביתר פרוט ומענים שונים לבעיות בריאות אפרט במאמרי הבא.

לחלק השני של המאמר ליחצו כאן

בהצלחה ואור,
יוסי גולד. מטפל ומורה בשיטת מוח אחד

מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עוד פרטים ?

השאירו פרטים וכותב המאמר יחזור אליכם בהקדם !

אודות יוסי גולד

מטפל ומורה בשיטת מוח אחד- קינסיולוגיה עם וותק של 32 שנים יליד 1957 צמחתי וגדלתי באדמות הלס של הנגב, בקיבוץ סעד. בגיל 4 איבדתי את אבי שנפטר ממחלה קשה וזה מלווה אותי בתהליך הלימוד הריפוי ובמהלך הטיפולים שאני מעביר. כבר בגיל צעיר, בגלל חוסר הטיפול ועיבוד האבל החלטתי לעזור לאנשים שעברו אובדן ולא עיבדו אובדן זה. את אהבתי לצומח, לפורח ולטבע קיבלתי בפרק זה של חיי, ואהבתי זו מלווה אותי עד היום שירותי הצבאי היה במסגרת חיל הנדסה קרבית. עם סיומו הלכתי לשנת שירות נוספת כמדריך טיולים בבית ספר שדה שבקיבוץ כפר עציון בגיל 26 נישאתי למרב, ולאחר שנתיים של טלטולי דרך קבענו את ביתנו בקיבוץ מירב שבגלבוע ב11 שנותיי בקיבוץ עבדתי בעיקר בחקלאות אורגנית ונורמטיבית. הקשר שלי עם האדמה מלווה אותי לאורך כל חיי. אני אחד מקבוצה קטנה של מורים שהיא הוותיקה והמנוסה מבין מורי מוח אחד לאחר 11 שנים בקיבוץ מירב החלטנו לסיים את הפרק הקיבוצי, היה זה בעיקר על רקע הרצון שלי להתפתח בתחום הטיפול בשיטת מוח אחד משנת 1996 אני גר עם משפחתי ביישוב עפרה, מגדל יחד עם מרב אשתי את תשעת ילדינו, שאחד מהם מאומץ, סבא ל16 נכדים נפלאים בנתיים… את עבודתי בשיטת מוח אחד אני מלווה כל העת בלימודים והשתלמויות בתחומים דומים ושונים ברפואה המשלימה כגון: הילינג יהודי, טיפול בטראומה, E.M.I ועוד. אני מתנדב בקו לנפגעי תקיפה מינית גברים דתיים ומהלך הטיפולים שנושאים של פגיעה מינית עולים (ויש הרבה כאלו) יש לי כלים נוספים, ממוקדים לטפל בנושא פגיעות מינית כיום אני מלמד ומטפל בשיטת מוח אחד בירושלים וברחבי הארץ לפי ביקוש. .

כבר נגמר הדייט שלנו?

תנו לנו לפחות לשלם עליכם!
ים של הטבות לנרשמים עכשיו:

חולים על בריאות?

רוצים לזכות בהמון תכנים והטבות בלעדיות?
השאירו פרטים וביחד נשמור על הבריאות.

דילוג לתוכן