בריאות ורפואה – חלק שני

מאת: יוסי גולד
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

למאמר הראשון בנושא, ליחצו כאן

במאמר הקודם דיברתי על המציאות הרגשית שלנו שמשפיעה על המערכת החיסונית. וכן על מצב בו המערכת החיסונית נחלשת ובכך חושפת את האדם למחלות שונות וכאבים.

“אין אנו רופאים” נאמר במאמר הקודם. הרופאים הוסמכו לבדוק את מצבו הבריאותי של הגוף, לאבחן מחלות, לתת מענה תרופתי או/ו להחליט על התערבות חיצונית כגון ניתוח וכו’.

מהו אם כן תפקידו של המדריך בשיטת מוח אחד? תפקידו הוא למצוא יחד עם המודרך את הנושאים הרגשיים הלא פתורים שהביאו את האדם למצבו הנוכחי. לאחר מציאת הנושאים הרגשיים הללו אנו עובדים על שחרור החסימות הרגשיות, בכדי לאפשר לגוף לרפא את עצמו ולהחזיר את המערכת החיסונית למצבה הטבעי.

עבודה משלבת בין הרפואה הקונבנציונאלית להדרכה במוח אחד

בזמן מחלה יש לשיתוף פעולה בין רפואה קונבנציונאלית וטיפול מוח אחד יתרונות רבים. כאשר הרופא נותן תרופה יש לא אחת תופעות של דחית התרופה על ידי הגוף תופעות אלו נובעות ממתח רגשי סביב התרופה והמחלה, שחרור מתחים אלו מאפשר השפעה מרבית ומיטבית של התרופה וכן צמצום תופעות הלוואי.

דוגמה נוספת במצב של טיפול בו זמנית יכולה להיות התקדמות בתהליך ההחלמה של הגוף ובהתאם להתקדמות זו יתאים הרופא את המשך הטיפול התרופתי. הדרכה שיטת מוח אחד מחזקת את הגוף ומאפשרת לו תהליך החלמה מהיר יותר.

במידה והרופא מחליט על התערבות כירורגית עוזרת השיטה להורדת מתחים סביב התהליך הרפואי הצפוי וסיכויים טובים יותר להצלחה של הטיפול הרפואי.

במקרים מסוימים כאשר הרופא המטפל מאשר דחית הניתוח עבודה במוח אחד יכולה להשפיע על הצורך בניתוח.

המודרך- המטופל הוא הסמכות העליונה בתהליך הטיפולי. תפקיד הגורמים המקצועיים ללוות אותו ולתת לו את הכלים הידע והכוחות להגיע לבחירה מלאה מתוך מגוון האפשרויות העומדות לפניו.

תהליך העבודה

בתהליך העבודה נזהה את הנושאים הרגשיים הטעונים הטורדים את שלוות הנפש ומביאים את הגוף למצב של קושי או חולי. נשחרר חסימות פיזיות ואנרגטיות, נשחרר את המתח סביב נושאים לא פתורים כגון: קשר עם הורים, הצורך לרצות, מערכת צפיות שלא עמדנו בהם, חסימות לחיבור אל העצמי, מודעות וכו’. חלק בלתי נפרד מתהליך הטיפול הוא איתור “גיל סיבה”. המושג “גיל סיבה” הוא ביטוי לגיל אשר בו חווינו חוויה משמעותית שלא עיבדנו אותה עד היום.

יש לזכור כי בזמן מתח אנו מפעילים את המוח האחורי- את ה- c.i.a. , המוח הקדום, מערכת ההישרדות. ה-c.i.a.   משווה בין האירוע של היום לאירועים דומים בעבר ומעלה זיכרונות כיצד פעלנו במקרים דומים. התוצאה היא שמתוך חוסר בחירה וחוסר מודעות אנו פועלים בהווה לפי דפוסי העבר ללא תהליכי בחירה אמיתיים ושיקול דעת.

לפני סיכום,

מצב חולי בגוף האדם איננו המצב הטבעי של האדם. מצב זה איננו נגרם בגלל תזונה לא נכונה או בגלל זיהום האוויר אלא הגורמים למחלה הם: הכעס, החרדה, רגשות שנאה ונקמה, חוסר חום ואהבה ועוד.

יש “מצב” למצב טבעי?

ילד הגדל במשפחה תומכת ואוהבת, ילד המרגיש בסביבתו הקרובה בטוח ומוגן ומצויד במערכת חיסונית חזקה יותר. לילד זה הציוד הדרוש והכלים החיוניים להתמודד עם קשיים ובעיות שעלולים להיווצר במהלך חייו.

חשוב שההורים יהיו עם עין רואה אוזן קשובה ושיקול דעת רגיש לקלוט את המצב של הילד. כשיש שינוי במצב התקין כדאי להורה לבדוק את עצמו כיון שהילד הוא ה”ברומטר” לתהליכים בקן המשפחתי. שחרור מתחים בקן המשפחתי יחזיר את אנשי הבית כולם לבריאות ותפקוד מלא.

בהצלחה ואור,
יוסי גולד.

מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עוד פרטים ?

השאירו פרטים וכותב המאמר יחזור אליכם בהקדם !

אודות יוסי גולד

מטפל ומורה בשיטת מוח אחד- קינסיולוגיה עם וותק של 32 שנים יליד 1957 צמחתי וגדלתי באדמות הלס של הנגב, בקיבוץ סעד. בגיל 4 איבדתי את אבי שנפטר ממחלה קשה וזה מלווה אותי בתהליך הלימוד הריפוי ובמהלך הטיפולים שאני מעביר. כבר בגיל צעיר, בגלל חוסר הטיפול ועיבוד האבל החלטתי לעזור לאנשים שעברו אובדן ולא עיבדו אובדן זה. את אהבתי לצומח, לפורח ולטבע קיבלתי בפרק זה של חיי, ואהבתי זו מלווה אותי עד היום שירותי הצבאי היה במסגרת חיל הנדסה קרבית. עם סיומו הלכתי לשנת שירות נוספת כמדריך טיולים בבית ספר שדה שבקיבוץ כפר עציון בגיל 26 נישאתי למרב, ולאחר שנתיים של טלטולי דרך קבענו את ביתנו בקיבוץ מירב שבגלבוע ב11 שנותיי בקיבוץ עבדתי בעיקר בחקלאות אורגנית ונורמטיבית. הקשר שלי עם האדמה מלווה אותי לאורך כל חיי. אני אחד מקבוצה קטנה של מורים שהיא הוותיקה והמנוסה מבין מורי מוח אחד לאחר 11 שנים בקיבוץ מירב החלטנו לסיים את הפרק הקיבוצי, היה זה בעיקר על רקע הרצון שלי להתפתח בתחום הטיפול בשיטת מוח אחד משנת 1996 אני גר עם משפחתי ביישוב עפרה, מגדל יחד עם מרב אשתי את תשעת ילדינו, שאחד מהם מאומץ, סבא ל16 נכדים נפלאים בנתיים… את עבודתי בשיטת מוח אחד אני מלווה כל העת בלימודים והשתלמויות בתחומים דומים ושונים ברפואה המשלימה כגון: הילינג יהודי, טיפול בטראומה, E.M.I ועוד. אני מתנדב בקו לנפגעי תקיפה מינית גברים דתיים ומהלך הטיפולים שנושאים של פגיעה מינית עולים (ויש הרבה כאלו) יש לי כלים נוספים, ממוקדים לטפל בנושא פגיעות מינית כיום אני מלמד ומטפל בשיטת מוח אחד בירושלים וברחבי הארץ לפי ביקוש. .

כבר נגמר הדייט שלנו?

תנו לנו לפחות לשלם עליכם!
ים של הטבות לנרשמים עכשיו:

חולים על בריאות?

רוצים לזכות בהמון תכנים והטבות בלעדיות?
השאירו פרטים וביחד נשמור על הבריאות.

דילוג לתוכן