כמה קלוריות אנחנו שורפים ביום?

מאת: ענבר (הולצמן) קשת
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

אחרי שלמדנו במאמר הקודם (כאן) מהו מאזן קלורי, השאלה המתבקשת היא: אם אני יודע/ת כמה קלוריות אני מכניס/ה ביום (תזונה), איך אוכל לדעת כמה קלוריות אני מוציא/ה ביום?

משקל דיגיטלי? שעון עם מד דופק? מחשבון באינטרנט? אחוזי שומן? לא ולא ולא.

ההוצאה האנרגטית שלנו מורכבת מכמה פרמטרים:

· RMR \ BMR= קצב חילוף החומרים במנוחה

· האפקט התרמי של המזון = אנרגיה הנשרפת למטרות עיכול

· פעילות גופנית= יזומה (אימון), לא יזומה (פעולות יומיות כמו הליכה לאוטו, טיול עם הכלב וכו’..)

ואם נכנס לקטנות..

1. חילוף החומרים- נהוג לחשוב שמונח זה מתייחס לכמות הפעמים ביום בה אנו הולכים לשירותים, אבל למעשה אין שום קשר בין פעילות מעיים לבין חילוף חומרים (שבירת מיתוסים זה כאן ). מדובר בתהליך בו הגוף ממיר את המזון והשתייה לאנרגיה לה הוא זקוק כדי לתפקד ולבצע תהליכים ביוכימיים, או בשפה פשוטה- כמה קלוריות אנו שורפים כדי לשרוד ולשכב על הגב כל היום מבלי לעשות כלום. חילוף החומרים שלנו מושפע ממשתנים רבים: גנטיקה, מסת שריר, גובה, מין, גיל, משקל ועוד.. סך הכל מהווה 60-75% מההוצאה היומית שלנו.

2. האפקט התרמי של המזון- הוא למעשה תהליך של פירוק, עיכול וספיגה של האוכל שאנו אוכלים, אשר דורש אנרגיה ושורף קלוריות. סך הכל מהווה 10% מההוצאה היומית שלנו (ואינו משתנה מאדם לאדם).

3. פעילות גופנית- נחלקת לשתיים: פעילות יזומה כמו אימון כוח או אירובי, ופעילות לא יזומה כמו לעיסה, יציבה, הליכה מהאוטו לעבודה וכל תזוזה שלא נעשית במכוון. סך הכל מהווה 30% מההוצאה היומית שלנו.

סך שלושת המרכיבים האלו הם ההוצאה הקלורית היומית שלכם.

משקל דיגיטלי, שעון דופק, אחוזי שומן, מחשבונים… אף אחד מהם לא ייתן לכם תשובה מדויקת, הם יכולים להגיע עד ל40% סטייה ולא מתחשבים בכל הפרמטרים שבמשוואה.

רוב האנשים נתפסים על רכיב חילוף החומרים (BMR) ונותנים לו חשיבות עליונה, אבל שוכחים שהוא רק משתנה אחד בתוך משוואה שלמה (60%)! גם אם נבצע בדיקות יקרות ונגלה את המספר המדויק שלו, אנחנו עדיין נותרים עם שני נעלמים שמהווים כמעט חצי מהשריפה הקלורית היומית שלכם.

המדידה של חילוף החומרים חשובה למטרות מחקר, אבל בפרקטיקה מה שישפיע על ההוצאה הקלורית שלכם הוא בעיקר המרכיב של הפעילות הגופנית, ככל שתהיו יותר פעילים ותזזיתיים במהלך היום, כך ההוצאה שלכם תהיה גדולה יותר.

ספרו לי, האם אתם בודקים כמה קלוריות שרפתם ביום? איך? חידשתי לכם? שלחו לי הודעה בטופס למטה ואני מבטיחה לחזור אליכם!

שלכם,

ענבר (הולצמן) קשת

0525698755

[email protected]

 

 

כמה קלוריות אנחנו שורפים
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עוד פרטים ?

השאירו פרטים וכותב המאמר יחזור אליכם בהקדם !

אודות ענבר (הולצמן) קשת

נעים מאוד! אני ענבר (הולצמן) קשת, תזונאית קלינית, מאמנת כושר, קרוספיט ומתחרה לשעבר. הייעוד שלי הוא להפיץ את התשוקה לבריאות וכושר, מתוך שמחה ואהבה עצמית ולא מתוך שנאה והגבלות. להפוך אתכם לגרסה הטובה ביותר של עצמכם, בדרך שפויה ובריאה (לא, לאכול רק חסה וחזה עוף זה לא שפוי), להיות הכי חזקים וחיוניים שאי פעם הייתם (מבטיחה שזה ממכר), להפסיק עם טרנדים מוזרים של דיאטות (כן, אפשר לאכול גלוטן ולא צריך לשתות מים עם לימון על הבוקר), לנפץ מיתוסים ולאפשר דרך חיים שתביא אתכם לאריכות ימים, כזו שתבנה לכם פנסיה בריאותית לכל החיים (זה שווה יותר מכל כסף). אני אוהבת לעבוד עם אנשים ומטרת העל שלי היא לגרום לכם לקבל תחושת הגשמה עצמית וסיפוק ולהבין שאתם יכולים הכל!

כבר נגמר הדייט שלנו?

תנו לנו לפחות לשלם עליכם!
ים של הטבות לנרשמים עכשיו:

חולים על בריאות?

רוצים לזכות בהמון תכנים והטבות בלעדיות?
השאירו פרטים וביחד נשמור על הבריאות.

דילוג לתוכן