למה אנו סובלים מכאבי בטן?

מאת: יפה יונייב
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

בשנים האחרונות מורגשת עלייה ניכרת באנשים הסובלים מכאבי בטן ותופעות בטניות בכלל, התופעות הנפוצות ביותר הן גזים, נפיחות, עצירות, שלשול ובחילות ואליהן מצטרפים הכאבים שיכולים להימצא כל הזמן או להגיע ולחלוף באזורים שונים בבטן.

למה כואבת הבטן?

אנשים היוצאים משגרה ונמצאים במצב של סטרס או התרגשות, כגון: הפחד מלהידבק ולחלות, טילים שנורים לכל עבר, בעיות פרנסה, חוסר ודאות בחיים, טלפון ממנהל הבנק, טלפון מבית הספר של הילד, התאהבות, מעבר דירה, התחלת עבודה חדשה, עמידה מול קהל, או כל דבר אחר שיכול להוציא כל אחד מאיזון רגשי, בדרך כלל חווים תחושות בגוף ובחלק גדול של המקרים מרגישים כאבים בבטן שיכולים להכניס כל אחד למיטה אפילו ליום שלם או יותר.

למה? מפני שיש קשר הדוק בין המוח לבטן.
במערכת העיכול יש תאי מוח, שתפקידם להגיב במהירות לתחושות המגיעות דרך החושים שלנו עד שיגיעו הפקודות מהמוח. לא סתם הבטן נקראת המוח השני והפיתולים של המעיים מזכירים את פיתולי המוח בגולגולת.

כאשר אנו נמצאים בהתרגשות ולא משנה אם זו התרגשות חיובית או שלילית (כי מערכת העיכול לא יודעת להבדיל בין השתיים) ולכן היא מגיבה בצורה זהה: גזים, נפיחות בבטן, כאבי בטן, עצירות, יציאות דחופות, יציאות רכות ולפעמים ניתן להגיע גם לאיבוד שליטה על הצרכים.

סיבות נוספות לכאבי הבטן יכולות להיות קשורות לתזונה שלנו: צריכת מזון תעשייתי, עתיר קמח לבן, מזון שומני, מזון עתיר בשמרים וסוכר או במקרים אחרים תזונה המורכבת בעיקר מארוחות שומניות המלאות בקלוריות ריקות.

סיבה אחרת שלא קשורה בתזונה ויכולה לעורר כאבי בטן יכולה להיות תלויה בשינה שלנו, אם אנחנו לא ישנים מספיק או שאיכות השינה לא טובה, לא רצופה או מלווה בנחירות, מספר שעות שינה מועטות וכו’.


חשוב להבין כי הבטן ומערכת העיכול הן כתמרורי אזהרה, ברגע שיש תופעות בטניות לא נעימות הגוף מסמן לנו לעצור, להאט ולחשב מסלול מחדש. אנחנו חייבים להקשיב לגוף ולבדוק מה הכאב מנסה להגיד לנו, אולי  “אני לא מאוזן”, אולי  “אני עייף וזקוק למנוחה”, אולי ” אני רוצה מנוחה מאוכל מעובד”… ובכדי להימנע מפגיעה במערכות נוספות רצוי לעצור ולהקשיב לגוף ולחשב מסלול מחדש.

חשוב לזכור אם כאבי הבטן ואולי גם אי הנעימות שמצטרפת לכאב נמשכים זה סימן שיש צורך להגיע לטיפול.

איזה טיפול יעיל במקרים אלו?

יש את הרופא בקופת החולים שלרוב ירשום מרשם לתרופה שתקל על הכאבים לזמן קצר ואולי גם לחלק מהתופעות, אך בסוף זה לא ייתן פתרון לבעיה ואולי בהמשך הבעיה תגדל ותתרחב לאזורים אחרים בגוף.

אצלי בקליניקה פיתחתי שיטת טיפול שמאתרת את מקור הבעיה ומטפלת בשורש הבעיה, וכך על ידי הטיפול בקליניקה הגוף חוזר לאיזון וגם לומד לזהות ולהתמודד בהמשך עם לחץ וסטרס מבלי לסבול שוב מכאבי בטן,  שלשולים, עצירות, גזים… יש פתרון לבעיה אין סיבה להמשיך ולסבול.

בברכת רפואה שלמה

יפה יונייב מוליוב

מומחית לריפוי טבעי

מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עוד פרטים ?

השאירו פרטים וכותב המאמר יחזור אליכם בהקדם !

כבר נגמר הדייט שלנו?

תנו לנו לפחות לשלם עליכם!
ים של הטבות לנרשמים עכשיו:

חולים על בריאות?

רוצים לזכות בהמון תכנים והטבות בלעדיות?
השאירו פרטים וביחד נשמור על הבריאות.

דילוג לתוכן