סוכרת – האם גזירה משמיים?

מאת: ליאת אלון
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

סוכרת הינה מחלה מטבולית המתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר (גלוקוז) בדם ובשתן.

הסכרת מתחלקת לשלשה סוגי סכרת עיקריים:

סכרת סוג 1 – הנקראת גם “סכרת נעורים” ומתגלה עד גיל 30, הסוכרת מתאפיינת במחסור חלקי או מלא בייצור אינסולין, בעיקר עקב פגיעה בתאי הבטא בלבלב על ידי המערכת החיסונית ונחשבת כמחלה אוטואימונית, הסוכרת תלוית אינסולין.

סכרת סוג 2: הסוכרת הנ”ל נחשבת “סוכרת מבוגרים”, בשנים האחרונות הסוכרת הנ”ל חוצה גילאים וניתן לראות אותה גם בצעירים ,  הלבלב מייצר אינסולין שאינו מצליח להתחבר לקולטן שעל גבי מעטפת התא, ולכן אינו תורם להחדרת הגלוקוז לתאי הגוף ,מצב זה נקרא תנגודת לאינסולין. גורמי הסיכון בסוכרת מסוג 2 הם רבים ומגוונים ובעיקר קשורים לתזונה ואורח חיים לקוי כגון משקל עודף, היעדר פעילות גופנית, מתח נפשי וגורמים תורשתיים.

סוכרת הריון זה הסוג השלישי של הסכרת שנוצרת במהלך ההריון כתוצאה מהשפעת הורמוני השלייה. סכרת שמטופלת ברוב המקרים תזונתית ונעלמת ברוב המקרים לאחר הלידה.

בסוכרת על כל סוגיה ,יש לתזונה חשיבות רבה ומאוד משמעותית באיזון הסוכרת, סוכרת שאינה מאוזנת גורמת לנזקים קשים לגוף ולתחלואה.

האם ניתן לאזן סוכרת גם ללא תרופות?

סוכרת סוג 1 כאמור תלוית אינסולין וסוכרת הריון היא סכרת שאינה צפויה וברוב המקרים זמנית ולכן האיזון שלה בדרך כלל בעזרת תזונה ובמצבים מסויימים שיש קושי לאיזון נעזרים גם בתרופות מתאימות.

סוכרת סוג 2 היא הסוכרת היותר נפוצה מבין השלשה והיא ברוב המקרים תלוית אורח חיים ותזונה נכונה . סוכרת סוג 2 מתחילה בהגדרה שלה “טרום סוכרת” ונמדדת עפ”י ערכי בדיקות הדם (C1A המוגלובין מסוכרר).

בשלב הטרום סוכרתי ישנה אפשרות לשליטה ואיזון באופן מהיר יחסית ועוד לפני שנעשו נזקים ממשיים לגוף, תזונה מותאמת המושתת על אכילה נכונה , סדר יום , שמירה על כמות פחמימות מועטה שאינה חורגת מהכמות המומלצת היומית , תזונה שמורכבת ממזונות טריים שאינם מעובדים, פעילות גופנית ושילוב של צמחי מרפא בהתאמה אישית ,יכול לשנות סטטוס מ”טרום סוכרת” לבריאות מלאה. בשלב של סכרת סוג 2 במידה ומטופלים בתרופות ,עדיין האיזון לא יעשה רק מהתרופות , יש לשלב תזונה נכונה ומותאמת , פעילות גופנית ואפילו ניתן בעזרת שיתוף פעולה עם רופא המשפחה להוריד בהדרגתיות ובצורה מבוקרת , את התלות בתרופות, בהתאם למצב ובהשגחה מלאה.

** אין להוריד תרופות באופן עצמאי אך ורק בהוראת רופא משפחה.

לסיכום : סוכרת סוג 2 זו אינה גזרה משמיים, היא ניתנת לטיפול ואיזון בעזרת תוכנית טיפולית מותאמת אישית ובליווי מלא.

ליאת אלון – מטפלת בתזונה ובצמחי מרפא ומאמנת מנטלית לשינוי תזונתי 0509140474

לינק לפרטים והרשמה לוובינר בנושא סכרת:  

https://lp.vp4.me/8k68

 

כל הזכויות שמורות לליאת אלון

מטפלת בתזונה טבעית וצמחי מרפא ואימון לשינוי מנטלי תזונתי

[email protected]

נייד 0509140474        

סוכרת, האם זו גזירה משמיים
מנוי חודשי לכל התכנים ב 9.90 ש"ח

ניתן לבטל בכל עת

הנחה קבועה ברכישת מוצרים מהחנות שלנו

ייעוץ פרטני עם מומחה במחיר משתלם

גישה לכל תכני האתר

מדריכים ומאמרים המתעדכנים באופן קבוע

יש לכם שאלה?
רוצים לקבל עוד פרטים ?

השאירו פרטים וכותב המאמר יחזור אליכם בהקדם !

אודות ליאת אלון

שמי ליאת אלון ועוסקת בטיפול בתזונה טבעית וצמחי מרפא ואימון לשינוי מנטלי תזונתי. מזה עשור אני מלווה בעיקר נשים וילדים, באמצעות טיפול והקניית הרגלים לאורח חיים בריא ותזונה נכונה. 2 אג’נדות עיקריות מלוות אותי בתהליך השינוי הבריאותי: 1.גוף ונפש אחד הם ולכן כל שינוי תזונתי / בריאותי מלווה במעטפת מלאה שכוללת הן את הפן התזונתי המקצועי והן את הפן הרגשי והמנטלי . 2.אני מתאימה את עצמי למטופלת ולא ההיפך , כל אחת היא אינדווידואלית עם צרכים משלה, רצונות, אורח חיים , יכולות וכו’ ולכן כל אחת יחידה ומיוחדת ולכל אחת מותאמת התוכנית כמו כפפה ליד , כך שתוכל לעמוד בתוכנית ותהנה מהדרך. התחומים בהם אני מטפלת: • בעיות במערכת העיכול: דלקות, צרבות, גזים ועצירות לרבות הליקובקטור פילורי. • לחץ דם שאיננו מאוזן: לחץ דם גבוה או נמוך • סוכרת ושומנים בדם כולל השמנת יתר • תופעות של גיל המעבר כולל שינויים הורמונאליים • דלקות פרקים, מחלות עור וכו’ השירותים שאני נותנת: טיפול פרטני / קבוצתי ,הרצאות וסדנאות מייל [email protected] נייד 0509140474

כבר נגמר הדייט שלנו?

תנו לנו לפחות לשלם עליכם!
ים של הטבות לנרשמים עכשיו:

חולים על בריאות?

רוצים לזכות בהמון תכנים והטבות בלעדיות?
השאירו פרטים וביחד נשמור על הבריאות.

דילוג לתוכן